Izazovi u radu s darovitom djecom i mladima 2019.

Konferencija:

 «Izazovi u radu s darovitom djecom i mladima»

Mjesto održavanja: Split, FESB (amfiteatar), Ruđera Boškovića 32
Vrijeme održavanja: 4.4. (četvrtak, od 16.00) do 6.4.2019. (subota, do 13.00)
Organizator: Splitsko-dalmatinska županija, Centar izvrsnosti SDŽ
Suorganizatori: Agencija za odgoj i obrazovanje,

Veleposlanstvo Države Izrael u Hrvatskoj,

Nacionalni centar za vanjsko vrednovanje obrazovanja

Tehnički organizatori: III. gimnazija Split, Elektrotehnička škola Split
Sudionici:

Osnovne i srednje škole:

a) učitelji i nastavnici (predmetna nastava- matematika, biologija, kemija, fizika, informatika, tehnička kultura i ostali nastavnici STEM područja) – 300 osoba

b) stručni suradnici – psiholozi – 100 osoba

c) ravnatelji OŠ i SŠ – 50 osoba

Uplata kotizacije nije predviđena!

Rok prijave sudionika: 15. ožujka 2019. godine
Način prijave:  http://ettaedu.azoo.hr/

Predavači: Nenad Bakić, Toni Milun, Nadler Menachem, Natalija Ćurković, Sandra Antulić Majcen, Mihael Kozina, Judith Hilmes, Marija Roth, Tatjana Orešković, Ivana Katavić, Ivica Kolarić, Jelka Hrnjić i drugi…

Ciljevi:

  • unaprijediti znanja o razvojnim osobitostima darovite djece i njihovim emocionalnim i socijalnim potrebama,
  • prepoznati obrazovne potrebe darovite djece i djelotvorne načine odgojno-obrazovne podrške,
  • prepoznati kvalitetne obrazovne programe,
  • usporediti primjere dobre prakse u Izraelu i Hrvatskoj.

Metode i oblici rada: plenarna predavanja, radionice; frontalni, skupni

 

Radni program… 

Četvrtak, 4. travnja 2019.

Tema: Primjeri postignuća talentiranih i darovitih pojedinaca u RH
Sat Naslov predavanja Predavač Institucija
16.00 – 17.00 Registracija sudionika
17.00 – 17.40 Otvaranje konferencije
17.45 – 18.15 Stvaranje kulture uspjeha Nenad Bakić Investitor i poduzetnik
18.15 – 18.45 Matematika kao podloga za donošenje odluka Toni Milun Algebra, Zagreb
18.45 – 19.15 Moj pogled na poučavanje Estera i Josip Vranjković OŠ don Mihovila Pavlinovića
19.15 – 19.45 Panel rasprava:

Može li angažman pojedinca mijenjati sustav?

Gdje će naša djeca biti 2031 godine?

Nenad Bakić, Toni Milun, Estera i Josip Vranjković, Jadranka Jurić Moderator: Ilija Krišto

Petak, 5. travnja 2019.

Tema: Oblici odgojno-obrazovne podrške darovitima
Sat Naslov predavanja Predavač Institucija
9.00 – 10.00 Managing the system for nurturing gifted and outstanding children in Israel Nadler Menachem The division for Gifted & Outstanding Students, Ministry of Education
10.00 – 11.00 Students and teachers take each other over and over to new, unknown fields-Amirim programme for the gifted Iris Azulay The division for Gifted & Outstanding Students, Ministry of Education
11.00 – 11.30 pauza za osvježenje
12.00 – 14.00 Prikaz dostupnih instrumenata za identifikaciju darovitih učenika Janja Škoda, Mihael Kozina Graditeljska škola Čakovec, V. gimnazija Zagreb
Koliko su aktualni zakonski i podzakonski akti podržavajući ili ograničavajući za rad s darovitim učenicima? Analiza trenutnog stanja i rezultati istraživanja u hrvatskim osnovnim školama Jadranka Buvinić, Đurđica Kaurloto Martinić, Sandra Antulić Majcen Agencija za odgoj i obrazovanje, Split

Nacionalni centar za vanjsko vrednovanje obrazovanja, Zagreb

Koristimo li uistinu sve potencijale u radu s darovitim učenicima? – rezultati istraživanja u hrvatskim osnovnim školama Sandra Antulić Majcen, Natalija Ćurković, Snježana Bukvić Nacionalni centar za vanjsko vrednovanje obrazovanja, Zagreb
Konceptualni okvir i razvoj instrumenata za identifikaciju darovitih desetogodišnjaka u području matematike Natalija Ćurković, Nina Pavlin-Bernardić, Mihael Kozina Nacionalni centar za vanjsko vrednovanje obrazovanja, Zagreb, Filozofski fakultet Sveučilišta u Zagrebu, V. gimnazija Zagreb
14.00 – 16.00 pauza za ručak
16.00 – 16.20 Darovito dijete i ja Jadranka Jurić

 

Udruga roditelja darovite djece “Darovita djeca” Split
16.20 – 16.40 Izvrsnost i prirodoslovlje Mirko Ruščić Prirodoslovno matematički fakultet u Splitu
16.40 – 17.00 Robotika – alati u razvoju potencijala darovite djece Ivica Kolarić I. Osnovna škola Varaždin
17.00 – 17.30 pauza za osvježenja
17.30 – 18.00 Effective methods and formats in teacher training Judith Hilmes Ludwig Windthorst Haus
18.00 – 18.30 Kreativnost u nastavi Marija Roth X. gimnazija
18.30 – 19.00  Usmjeravanje djece kroz trnovit put darovitosti  Ksenija Ranogajec Benaković, Bojan Branisavljević DV Mali princ, DV Botinec

Radionice:

(za detalje i prijavu kliknite na poveznicu)

„Mala matematička zasjeda“, Jurica Barišin

15.30-17.00

Amfiteatar 101

„Kurikulum za darovite i strategije poučavanja“ Ksenija Ranogajec i Bojan Branisavljević

15.30-17.00

učionica 105

“Visualisation at school. A method for effective teaching and learning”, Judith Hilmes

15.30-17.00

učionica 104

„Daroviti učenik u redovnoj nastavi matematike u OŠ“, Mladen Brajica  i Višnja Šuperba 

15.30-17.00

učionica 106

“Kemifizionica” – Olgica Martinis i Gordan Pihač

17.30-19.00

učionica 104

„Od izvannastavne aktivnosti do svjetskih prvaka iz robotike“ I. Kolarić i J.Hrnjić

17.30-19.00

učionica 106

„Nastavne metode u radu s darovitim učenicima“
Anastazija Pažanin i Mia Milun

17.30-19.00

učionica 242

„NTC metoda u radu s darovitom djecom“ Kristina Čehil 

17.30-19.00

Amfiteatar 101

Matematika u fotografiji“ Anamarija Ivković i Suzana Jurin; učenici David Mihael Padovan i Dorian Badel

17.30.-19.00

učionica 105

Subota, 6. travnja 2019.

Tema: Izazovi budućnosti
Sat Naslov predavanja Predavač Institucija
9.30 – 10.15 Obogaćivanje iskustava učenja kao vid podrške darovitim učenicima Tatjana Orešković MZO
10.15 – 10.45 CI SDŽ – model sustavne podrške učenicima Ivica Zelić Centar izvrsnosti SDŽ
10.45 – 11.30 Pauza za osvježenje
11.30 – 12.00 Poticaj razvoju sustava Ivana Katavić NCVVO, Zagreb
12.00 – 12.30 Panel rasprava:

Ima li šanse?!

Ivana Katavić, Judith Hilmes, Nadler Menachem, Tatjana Orešković, Jadranka Jurić, Tomislav Đonlić Moderator: Ilija Krišto
12.30. – 12.50 Zaključci konferencije Ana Majić Centar izvrsnosti SDŽ
12.50 – 13.00 Zahvala organizatora i zatvaranje konferencije Tomislav Đonlić Pročelnik Upravnog odjela za prosvjetu, kulturu, tehničku kulturu i sport, Splitsko-dalmatinska županija

 

 

       

 

     

 

Partner konferencije

Prijave sudionika na dan početka konferencije (4.4.2019.):

Prijavni stol 1 – preuzmi: Prijavni list «Izazovi 2019» sudionici 1 (A – Ivana Duhov)

Prijavni stol 2 – preuzmi: Prijavni list «Izazovi 2019» sudionici 2 (Ivana Grg – Mirela Baz)

Prijavni stol 3 – preuzmi: Prijavni list “Izazovi 2019” sudionici 3 (Mirela Kov – Ž)

Prijavni stol 4: protokol, gosti, organizatori, press,…

Napomena: stručni suradnici-psiholozi (ponijeti broj iskaznice HPK)!